Dynie - podsumowanie konkursu

Najpiękniejsze dynie na Halloween

Drążenie dyni jest bardzo popularne na zachodzie. Sztuka ta z roku na rok staje modna również w Polsce. Robienie z dyni śmiesznych a zarazem strasznych potworów jest niesamowitą zabawą zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Dzieci  z Samorządowego Przedszkola w Pacanowie wraz z rodzicami przygotowały takie dynie w domach, a w przedszkolu nauczycielki L. Bartusiak i B. Żurek zorganizowały konkurs  na najpiękniejszą. Okazało się, że trudno wybrać tę najpiękniejszą i najciekawszą, bo wszystkie takie były - wydrążone w różnorodny sposób, przystrojone różnymi elementami dekoracyjnymi a niektóre z efektami świetlnymi. Urok tych ostatnich można było zobaczyć w przedszkolnym korytarzu gdzie jest troszkę ciemniej i mrugające, pomarańczowe oczy dyń niektórych lekko przestraszyły.

Prace były bardzo różnorodne, oryginalne i niepowtarzalne, każda jedyna w swoim rodzaju.

Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce ex aequo : Madzia Garstka i  Antoś Kumoń

II miejsce:                Mateuszek Ślusarczyk i  Oliwka Wleciał

III miejsce:               Dawidek Nawrot i  Julka Nalepa

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim dziękujemy za udział w konkursie.

Barbara Żurek